20.10.2023

Vecgada vakars un jūsu suns — 5 noderīgi padomi

Vecgada vakars un jūsu suns — 5 noderīgi padomi

Laiks pēc Ziemassvētkiem un Vecgada vakars jūsu lolojumdzīvniekiem ir īsts izaicinājums. Viņus biedē troksnis, tāpēc došanās pastaigāties pāris dienas pirms Jaunā gada svinībām sagādās grūtības. Šeit mēs pastāstīsim par to, kā palīdzēt mīlulim pārvarēt šos Vecgada izaicinājumus pēc iespējas mierīgāk.

 

Suns Vecgada vakarā ir nobijies — simptomi

Suņiem nepatīk skaļi trokšņi un viņi mēģina no tiem izvairīties. Ir suņi, kas īpaši nereaģē uz pērkona, šāvienu vai raķešu radītajām skaņām. Tomēr ir dzīvnieki, kuros šīs skaņas iedveš bailes. Kādiem simptomiem vajadzētu pievērst uzmanību?

  • Suns trīc, raustās un elso.
  • Nemitīgi skraida pa mājokli, meklējot vietu, kur patverties, piemēram, gultā vai tumšā istabā.

 

Kā palīdzēt sunim pirms Vecgada svinībām — 5 svarīgi padomi

Ja zināt, ka jūsu četrkājainais draugs Vecgada vakaru gaida ar bailēm, jums vajadzētu mēģināt palīdzēt sunim sagatavoties šim grūtajam pārbaudījumam.

Miers

Atcerieties! Pirms nomierinošu līdzekļu došanas nevajadzētu nogaidīt līdz pēdējam brīdim. Lai sasniegtu vēlamo iedarbību, produktā iekļautajām aktīvajām vielām nepieciešams laiks. Nomierinošā līdzekļa devai vajadzētu atbilst jūsu lolojumdzīvnieka svaram, vecumam un temperamentam, kā arī reakcijai uz uguņošanu un šāvieniem.

 

Kādām vielām vajadzētu būt laba nomierinoša līdzekļa sastāvā?

Meklējot piemērotu produktu, pievērsiet uzmanību tā sastāvam. Mēģiniet izvēlēties produktus, kuru sastāvā ir dabiskas nomierinošas un satraukuma sajūtu mazinošas vielas.

Dabiskās sastāvdaļas ir drošas pat tad, ja līdzekli lieto ilgstoši, un neapmiglos jūsu lolojumdzīvnieka prātu.

Ir vērts pievērst uzmanību tam, vai līdzeklī izmantotās vielas iedarbība ir zinātniski pierādīta. Pārliecinoties par šo faktu, jūs varēsit būt droši par to, ka produkts sniegs vēlamo iedarbību.

Triptofāns — palīdz saglabāt labu garastāvokli un stimulē kognitīvos procesus, jo ir dabiskais prekursors serotonīnam (tā sauktais laimes hormons), kas ir nepieciešams, lai saglabātu mieru un pozitīvas emocijas. Tam ir stabilizējoša un nomierinoša iedarbība. Triptofāns ir neaizvietojamā aminoskābe suņa uzturā.

Kumelītes — dabiska sastāvdaļa ar viegli nomierinošu un anksiolītisku iedarbību.

Valeriana officinalis — palīdz mazināt spriedzi un uztraukumu, kā arī izceļas ar anksiolītisku iedarbību ne tikai kaķiem, bet arī suņiem. Izvēloties nomierinošā līdzekļa devu, konsultējieties ar veterinārārstu.

Pastaigas

Vecgada vakarā pastaigas vajadzētu ieplānot agrāk. Dodieties ārā ar savu mīluli, pirms apkārt valda troksnis un haoss. Nekādā gadījumā nevediet suni pastaigā bez pavadas!

Uzlieciet sunim ne tikai kaklasiksnu, bet arī iemauktus, tad abus savienojiet ar pavadu vai izmantojiet divas atsevišķas pavadas, lai suns, izdzirdot pēkšņus trokšņus un sabīstoties, nevarētu norauties no pavadas. Suņa medaljonam ar visu nepieciešamo informāciju JĀBŪT piestiprinātam kaklasiksnai vai iemauktiem! Gara pastaiga noteikti nav tā labākā doma.

Pat tad, ja jūsu suns nebaidās no šāvieniem, TURIETIES no uguņošanas PA GABALU!

Droša vieta

Vecgada vakarā suns mēģinās atrast vietu, kur paslēpties. Jums vajadzētu tādu nodrošināt, piemēram, vannas istabā, guļvietā vai kādā klusā istabas nostūrī. Pats svarīgākais ir parūpēties, lai suns dzird pēc iespējas mazāk trokšņu. Mēģiniet aizklāt logus un pagrieziet skaļāk nomierinošu mūziku, tādējādi slāpējot ārā dzirdamos trokšņus. Vecgada vakarā noteikti neatstājiet suni mājās vienu pašu!

Barošana

Var gadīties, ka stress Vecgada vakarā sunim pasliktina apetīti. Tas noteikti nav laiks, lai pamēģinātu jaunu barību. Tā var izraisīt gremošanas sistēmas traucējumus, un jūs noteikti negribētu vest suni nokārtoties neilgi pirms pusnakts.

Sniedziet atbalstu savam mīlulim

Ja sunim vajag, lai jūs būtu blakus, esiet blakus. Jūsu miers, pieklusinātā balss un maigais pieskāriens palīdzēs sunītim izturēt šos grūtos brīžus un nomierināties. Šādi mēs kliedējam mītus par to, kā vajadzētu sagatavot suni šādām situācijām.

Ja ņemsit vērā šeit minētos padomus, jūsu mīlulim būs vieglāk pārvarēt šos nepatīkamos izaicinājumus. Mūsu un lolojumdzīvnieku drošība ir prioritāte!

Autore: Izabela Cupiał

Zoopsiholoģe, veterinārijas speciāliste, dzīvnieku mīļotāja un kinoloģijas entuziaste. Privātajā dzīvē rūpējas par diviem palaidņiem: Mimi un Pongo.

Produkti nervu sistēmai